8 Ocak 2018 Pazartesi

Eski Oyuncaklar İle Yapılmış 20 Muhteşem Fikir

Eski oyuncaklar her annenin çilesi sanıyorum.Torba torba çöpe giden oyuncaklar var,çok fazla tüketici olmaları,oyuncak delisi,doyumsuz çocuklara dönüşmeleri üzücü de olsa,yeni oyuncak almak yerini eskileri geri dönüştürmek şahane fikir.

Çocukların odası için dekoratif objelere dönüşen legolar,hem görsel açıdan şahane gözükebilir,hem de birlikte yapabileceğiniz etkinliğe dönüşebilir.Çocuklar büyüdükçe bazı oyuncakların yüzüne bakmıyorlar,ama onları atmak yerine odalarında dekor olarak sergileyebilirsiniz.

1–ASKI MI LAZIM !


Her çocuğun belli yaş aralığında dinozor merakı olmuştur ve evin her köşesini mini dinozorlar basmıştır.Genellikle baş kısımları hasar görür ve çatlar,işte size askı yapmak için harika fikir.

2–SAAT YAPALIMHenüz saati öğrenmemiş çocuklarınız için eğlenceli bir öğretici olabilir bu çalışma.Odalarında saat olmaları uyku vaktinin geldiğini anlamaları için etkili bir yöntem,kendi planlarını kendilerinin yapma zamanı gelmiştir belki de..

3–KİTAP TUTUCU


Kitap rafından düşen kitaplar için güzel bir çözüm,odalarında görsel açıdan güzel görünecek bir kitap tutucu lazım mı? Ahşap legolardan bile yapılabilir,hayal gücünüze kalmış.

4–MASA DÜZENLEYİCİ
Biraz daha geniş düşünüp,çocuğun ihtiyaçları doğrultusunda düşünebilirsiniz.Masasında kalemliğe mi ihtiyacı var,o zaman legolardan tasarım yapma zamanı..

5–SABUNLUK
Ona özel sabunluk ,neden olmasın! Ellerini yıkamayı unutan çocuklarınız için harika teşvik edici bir yöntem değil mi? Ellerini yıkamada daha hevesli olacaktır,ölsün mikroplar..

6–MASA LAMBASI
Çok yaratıcı bir dekoratif lamba olmuş,sanki tasarım mağazasından çıkmış gibi,masa lambasına silikon ile yapıştırılmış mini hayvan ve karakter figürleri,sprey boya ile boyanmış.Ergen bile olsa odasında uzun ömürlü kullanabileceği dekoratif bir objeye dönüşmüş.

7–KAVANOZLARI DEĞERLENDİRİN
En basit yöntem ile kavanozlar saklama kutusuna dönüşebilir.Bu çalışmayı ben yapmıştım,tavsiyem kapağın üstüne minik objeyi sıcak silikon ile yapıştırmayın sağlam olmuyor çıkıyor.Onun yerine Bruno Japon yapıştırıcı ile yapıştırıp sprey boya ile boyayabilirsiniz.

8–AYNA YAPIMI
Ayna tüm odaların havasını değiştiren ferah gösteren olmazsa olmazları,oğlunuz artık büyümüş olabilir,çok sevdiği araba koleksiyonunu ayna etrafına yapıştırarak değerlendirebilirsiniz.Hazır ayna kestirin ya da cama sıkılan ayna efekti sprey kullanarak camı aynaya dönüştürün.

9–Çerçeve
Oğlunuzun fotoğrafını onun oyuncaklarından yapılmış çerçeve içine koyabilirsiniz.İster lego isterseniz arabalarından oluşan anı köşesi oluşturun.Eski çerçeveleri de değerlendirmiş olursunuz.

10–ANAHTARLIK
Anahtarları kaybeden çocuklar için güzel bir çözüm.Nereye koyduğunu kolay kolay unutmaz.Eğer size de lazımsa kapı girişine böyle bir anahtarlık yapmayı düşünebilirsiniz.

11–TABLET TUTUCU
Bu çok işinize yarayacak,her eve lazım satın almayalım kendimiz üretelim,o zaman legolar neden kullanılmasın.

12–DİŞ FIRÇALIK
Çocuklarımızın öz bakım becerilerini geliştirmek için,türlü yollara baş vururuz,bu bazen oyun ile bazen hikaye ile,süslü diş fırçaları alırız diş fırçalama alışkanlığını kazanmasını sağlarız.En etkili yöntemlerden biri ise ona özel köşeler alanlar yaratmak,onun legolarından yapılmış diş fırçalık,hem eğlenceli hem de dişlerini fırçalamayı hatırlatıcı bir köşesi olacaktır.

13–TABLO


Çocuklar büyüdükçe ilgi alanları değişiyor ve artık o çok sevdikleri oyuncaklar kutularda saklanmak üzere kaldırılıyor.En çok değer verdiği ve ona güzel anılar hatırlatacak oyuncakları,o minik arabalarını tabloda sergilemek iyi fikir olacaktır.

14–Lego Sehpa


Biraz fazla abartmışlar diyebilirsiniz,oturma odasında böyle bir sehpam olsun istemezdim ama çocuk odalarında boya yaptıkları minik sehpalar için,gayet güzel bir fikir diyebilirim.Aralarında toz ve mikrop birikintisini önlemek için ise,cam kestirebilir ya da hobi marketlerde satılan reçine karışım dökülebilir.

15–Peçete Kutusu


Özellikle Anaokulu Öğretmenlerinin sınıflarına yakışacak bir peçetelik olduğunu düşünüyorum.Çocuklarınızın odaları için dekoratif bir objeye dönüşmüş.Birlikte yaparak eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz.

16–Kaşıklık
Kaşıklık mı lazımdı,buyrun o zaman.Çocuk ruhunuzu kaybetmediyseniz mutfakta kullanabileceğiniz lego kutular yapabilirsiniz.Sanki daha çok bekar ya da öğrenci evleri için yapılabilecek  pratik çözümler diyebilirim.

17–Kaykay RafKaykaylar ne olacak peki? Her çocuk büyük bir hevesle aldırdığı ama iki üç gün sonra köşede tozlanan kaykaylar.Kaykaydan yapılan sehpalar görmüştüm,sehpa da yapılabilir,duvar rafı olarakta kullanılabilir.Duvarda çok hoş ve dekoratif olmuş.

18–Kablomu Tut

Pratik çözümler içine bu fikri koyabiliriz.Karışan ve ucunu bulamadığımız kabus gibi kablolara en iyi çözüm bu olsa gerek.Hemen çocuğun odasından lego hırsızlığı yapabilirsiniz:)

19–Minecraft TabloMinecraft hemen her çocuğun çok sevdiği bağımlı oldukları oyundur.Bu sade belli bir dönem sürüyor,sonra yaşları büyüdükçe değişiyor.Oğlumun da inanılmaz düşkünlüğü vardı bu oyuna,zaman kısıtlaması koyduğum oyunlara şimdi futbol sevdası eşlik etmiş durumda şuan Dream Leauge oynuyor.Sevdiği kahramanları odalarında dekor olarak  kullanmak,çocuğunuzun mutlu olmasını görmekten başka ne isteriz ki..

20–Ayıcıklar Tablo Olsun


Dekoratif ve kendimin yapabileceğim fikirlere bayılıyorum.Bu fikir o kadar güzel ki,üretip satabilir,kendinize hobi olarak ek gelir bile elde edebilirsiniz.Polyester çerçeveleri antik boyayıp minik ayıcıklar yerleştirebilirsiniz.

2 yorum:

  1. Enteresan olmakla beraber son zamanlarda gördüğüm en iyi DIY içeriği. :)

    YanıtlaSil
  2. Merhaba, yazınız için teşekkürler. Blog yazarlarının sosyal paylaşım ve buluşma noktasına sizleri de bekleriz. Böylelikle içeriklerinizi diğer blog yazarlarına tanıtabilir ve diğer blog yazarlarıyla kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz. İyi çalışmalar. http://blogworld.com.tr.ht/

    YanıtlaSil

"Yorumlarınızı Okumaktan Keyif Alıyorum”

~~~YORUM YAP~~~DÜŞÜNCENİ BELİRT~~~


Yorumlarınıza En Kısa Sürede Cevap Vermeye Çalışıyorum.
Sevgiler/Betül Özbir