14 Aralık 2017 Perşembe

Yeni Yılda Evinizde Yapılabilecek 10 Dekoratif Fikir

1–Dekorasyon 
Evinizin bir köşesini yeni yıla özel süsleme alanı oluşturabilirsiniz.Örneğin,ham ahşap yıldızlar,kar taneleri,geyik figürleri boyayıp bu alanda sergileyebilirsiniz.Bolca bitkiler mumlar ve ışıklar ile süslediğiniz köşenizde akşamları vakit geçirmek keyifli olacaktır.Bu konuda daha önceki Rustik Stile Sahip 8 Ev Dekorasyonu yazımdan faydalanabilirsiniz.

2–Mumlar
Mumlar olmazsa olmaz aksesuarlar,kavanoz içlerine mum koyabilir,ister dışını dal,kumaş,çiçekler ile süsleyebilir,isterseniz de boyayabilirsiniz.Ya da mumların üstünü jüt ipler,kurdelalar ve hatta kabuk tarçınlar ile süsleyebilir şık görsellik elde edebilirsiniz.

3–Sunumlar
Sofralarınızı ufak tefek değişiklikler ile zenginleştirebilirsiniz.Bunun için kumaş masa örtüleri,suplalar ve kendinizin yapabileceği peçete süslemeleri ile yapabilirsiniz.Peçete halkalarınızı kuru bitkiler ile süslemeyi deneyebilirsiniz.

4–Yemek Masaları
Sunum demişken yemek sofralarını da çekici hale getirmek gerek.Öncelikle bir renk belirlemeniz lazım,patlatmak istediğiniz renk kırmızı ise,tüm aksesuarları uygun renk tonları ile dekore etmek gerekir.Şamdanlar,çiçekler,peçeteler hazırlanırken gözü yormayacak şekilde dikkat edilmeli.

5–Fenerler


Sanıyorum şu İkea fenerlerinden evinde olmayan yoktur,benim evimde de var tabi ki ve renklerinden sıkılmış durumdayım.Yeni yıl için dekore etmek istiyorsanız,işte o artık sıkıldığınız feneri boyayarak değiştirme zamanı.Bunun için en pratik sprey boyalar ile yapabilirsiniz.Cam kısımlarını çıkarmayı ya da bantlamayı u utmayın.

6–KadehlerKadehler sofraya en çok yakışan ve şıklık katan bardaklardır,özel gecelerde yeni yıl yemeklerinde mutlaka sofrada olması gerekir.Özel gecelerde kadehleri süslemek masa dekorasyonumuzu tamamlayabilir.Bunun için sap kısımlarına çiçekler de ekleyebilir ya da,cam kalemleri ile misafirlerinizin isimlerini yazarak şıklık yapabilirsiniz.

7–IşıklarLed ışıklar en az mumlar kadar,ortamın ahengini değiştirebilir.Romantik ve zengin duran havası ile led ışıklar mutlaka evinizin bir bölümünde kullanılmalı.Ben daha önce pinpon toplarını delip led ışıklara sabitlemiştim.Uygun fiyata olduğu gibi figürlü olup 40 tl ışıklar da var.Nereye koyacağınızı bilmiyorsanız kavanozlarınız ne güne duruyor,hayal etmeniz yeterli.

8–VazolarVazolar gerek masaların gerek sehpaların üzerinde vazgeçilmez dekor parçalarıdır.Arada sıkılıp görünüşünü ya da çiçeklerini değiştirdiğimiz olur.Yine bunu yeni yıl için baştan tasarlayabilirsiniz.Gerek kozalak,gerek yılbaşı süsleri ile süsleyebilirsiniz.

9–Kutlama KartlarıTeknoloji artık bu kutlama kartlarını nostalji yapsa da,tüm önemli günlerimizi toplu mesajlar ile duygusuzca ifade etsek de,yine de unutmayalım derim ben,en azından hediyelerinizin üstüne el emeğinizle hazırladığınız duygu yüklü kartlarınızı ekleyebilirsiniz.Daha önceki Yeni Yıl İçin Hediye Paketleme Fikri yazımı da okuyabilirsiniz.

10–Kapı SüsleriVe gelelim kapı süslerine,benim bir çok denemem oldu bu konuda ve yapması çok zevkli.Artık metaryeller ile boş çerçeve kasnak ya da çelenkleri,ister yeni yıl için isterseniz çocuklarınızın odaları için kapı süsleri hazırlayabilirsiniz.Yeni yıl için evinizin dekorasyonunu el emeği ufak tefek değişiklikler ile zenginleştirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Yorumlarınızı Okumaktan Keyif Alıyorum”

~~~YORUM YAP~~~DÜŞÜNCENİ BELİRT~~~


Yorumlarınıza En Kısa Sürede Cevap Vermeye Çalışıyorum.
Sevgiler/Betül Özbir