26 Aralık 2017 Salı

Keten Tohumu Zayıflatır Mı,Nasıl Kullanılır ?


Keten Tohumu ile ilgili bilgi vermeyi uzun zamandır istiyordum.Bendeki faydalarını gözlemek istedim.Faydasını gördüğüm için ekliyorum,keten tohumunu ihmal etmeyin.Önce faydaları nelermiş onu öğrenelim,sonra nasıl kullanılır,ben nasıl tüketiyorum,sırasıyla bahsedeceğim.

Keten Tohumu Faydaları

*Omega–3 ve lif kaynağı içerir.
*Kan basıncını dengeler.
*Kabızlığa iyi gelir.
*Kolestrolü düşürür.
*B vitamini,magnezyum ve fosfor içerir.
*Menepoza iyi gelir.
*Kanserle mücadele eder.
*Bağışıklık sistemini güçlendirir.
*Kilo vermeye yardımcı olur.
*Unutkanlığa iyi gelir.
*Gluten içermez.
*Antioksidan açısından zengindir.
*Cilde ve saça faydalıdır.
*Tansiyonu düşürür ve dengeler.
*Diyabet ile savaşır.Keten Tohumu Zayıflatır Mı

Araştırmalara göre kilo kaybını kolaylaştırarak,obeziteyi önlendiği tespit edilmiş.Sağlıklı yağlar ve lif açısından zengin olduğu için tok tutar.Keten tohumu tek başına mucize değil,sadece tek başına zayıflatmaz.Kabızlığa iyi geliyor ve tok tutma özelliğinden faydalanıyorum.Sadece öğle yemeğimi bile yoğurt ve keten tohumu tüketiyorum,yeterli oluyor,4–5 saat acıkmıyorum.

Ama özellikle söylemem lazım ki,abartmadan kullanmak lazım,her şeyin fazlası zarar,uzun süre ve bolca tüketmemekte fayda var.Hamile ve emzirenler kesinlikle kullanmamalı.


Keten Tohumu Nasıl Tüketilmeli
Öncelikle keten tohumunu öğütülmüş olarak almayın,çünkü taze olup olmadığını bilemezsiniz,ben tohum olarak aldım,havanda dövüyorum yeterli oluyor.Günde 1–2 yemek kaşığından fazla tüketmeyin.
Kendi öğüttüğünüz keten tohumunu suyla karıştırıp,bir tatlı kaşığı kadar tüketebilirsiniz.Salatalarınıza ekleyebilirsiniz,baskın bir tadı olmadığı için rahatsız etmeyecektir.Öğüttüğünüz keten tohumunu 24 saat içinde tüketmeniz gerek.Kahve değirmenin de rahatlıkla öğütebilirsiniz.


Ben genellikle öğle yemeği yerine kullanıyorum.2 yemek kaşığı keten tohumunu biraz suyla ıslatıyorum iyice şişmesini ve yumuşamasını bekliyorum.Sonra bir kase yoğurt ile karıştırıyorum.Afiyetle yiyorum.Uzun süre tok tutuyor ve içindeki Omega–3 proteinler sayesinde balık yemiş gibi oluyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Yorumlarınızı Okumaktan Keyif Alıyorum”

~~~YORUM YAP~~~DÜŞÜNCENİ BELİRT~~~


Yorumlarınıza En Kısa Sürede Cevap Vermeye Çalışıyorum.
Sevgiler/Betül Özbir