5 Aralık 2017 Salı

Ev Temizliğinde İşinize Yarayacak 10 Püf Noktası

1– Cam Lekeleri : Camlarınız pırıl pırıl olması için temizlik suyuna biraz tuz ekleyin ve camlarınızı silin.

2–Kirli Perdeler : Tertemiz perdeler için,deterjan gözüne iki yemek kaşığı şeker ekleyin.Ayrıca tül perdenizin yanına(makine içine) bulaşık makinesi tableti koyun,makineyi çalıştırın,temizliğine inanamayacaksınız.

3–Parke Temizliği : Parke temizleme kovasına sirke ya da arap sabunu ekleyin.Zeminin anında parıldadığını göreceksiniz.

4– Etiket İzleri : Etiketler çok zor çıkar,bunun için biraz yağlı bezle silebilir ya da fön makinesi ile ısıtarak çıkarabilirsiniz.

5– Yağ Lekesi : Halı koltuk ya da kıyafetlerinize damlayan yağ lekesinin üzerine karbonat döküp biraz ıslatın,2 saat sonra silin,yağdan eser kalmayacaktır.6– Havalandırma Filtresi : Kaynar suya karbonat ekleyin ve filtlerinizi  içinde bekletin,temizlendiğini göreceksiniz.

7– Derz Temizliği : Çamaşır suyu ve karbonatı karıştırın.Fırça ile fayans aralarını bu karışım ile fırçalayın.Yeni gibi olacaklardır.

7– Yanmış Tencere : Tencerenizin içine biraz su ekleyin,bulaşık makinesi tableti ya da toz deterjan ekleyin,10 dakika kaynatın,1 gece bekletin,ertesi gün yanık tabaka blok şeklinde kalkacaktır.

8– Buzdolabı Temizliği : Sıcak suya 3 çorba kaşığı karbonat ve bir fincan sirke ekleyip dolabınızı silin,hem kötü kokulardan kurtulmuş olur,hem de temizlendiğini göreceksiniz.

9– Küf Lekesi : Gliserin ile silin, küf lekesi hemen çıkmayabilir ama bir kaç kez daha uygulayın.Bu yöntem işe yaramazsa amonyaklı su ile biraz bekletin.

10– Ütü Temizliği : Ütüyü soğukken diş macunu sürün,sonra ısıtıp buharı açın ve beş dakika bekletin.Ütü sıcakken bir bezle silin.Ütünün krecini ise su koyduğunuz bölmeye sirkeli su ekleyin ve ütüyü  ısıtın,buhar düğmesine basarak kireçlerin çözüldüğünü göreceksiniz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Yorumlarınızı Okumaktan Keyif Alıyorum”

~~~YORUM YAP~~~DÜŞÜNCENİ BELİRT~~~


Yorumlarınıza En Kısa Sürede Cevap Vermeye Çalışıyorum.
Sevgiler/Betül Özbir