9 Kasım 2017 Perşembe

İşte Yağ Yakan 10 Süper Besin

Kilo verme araştırmalarım ve uygulamalarım devam ediyor.Daha önce "Zayıflamada en etkili 5 mucize besin" yazımda neler yaptığımı ve para tuzağına düşmeyin konusunda fikirlerimi yazmıştım.

Kendimizi sürekli motive etmek çok önemli ve kesin karar verdiğimiz amacı unutmamak lazım,ben bunun için telefonumun ekran kilidine zayıflamaya motive edici yazılar koydum.Her telefonu açtığımda unutmuyorum.

Sihirli değnek aramıyoruz,ne kadar çok azim,o kadar başarı.Bu iş beslenme ve bol hareketten geçiyor başka yolu yok.Yattığı yerde kimse kilo veremez,sihirli içecek diye bir şey yok ama bu işi hızlandıracak besinlerimiz var.Hepsi bir yap–boz parçası,yani yediğine dikkat etmezsen yağ yakıcı besin ya da yeşil çayın bir işe yaramaz :)
Bunun için bulması kolay ve elimizin altında olan besinleri 10 madde halinde topladım.

1–Tarçın: Tarçın benim vazgeçilmezim,tatlı yeme dürdünüzü tarçın yok eder mi? Kesinlikle evet,başladığımdan beri tatlı istemiyor canım mucize gibi.Ara öğünlerde az yağlı sıcak süte bir tatlı kaşığı tarçın ya da yeşil elmanın üzerine serpilmiş tarçın bu işi hallediyor,üstelik iyi bir yağ yakıcı özelliği de varmış.

2–Kahve: Cânım türk kahvesi,içmediğim bir gün bile yok.Tabi ki sade yapılmış bir türk kahvesi gibi yok.İçindeki kafein motebolizmayı hızlandırıyor ve iştahı bastırıyor.Genelde ben öğle yemeği öncesi içiyorum ve öğle yemeğinde haşlanmış sebze yoğurt tükettiğimde zorla bitiriyorum.O kadar etkili diyebilirim.

3–Keten Tohumu: Yıllar önce tanıştım kendisiyle,cidden en çok büyük etkisi var.Omega yağ asitleri bakımından zenginmiş,işte o yüzden yağ yakımını hızlandırıyor ve yağın vücutta depolanmasını önlüyor.Daha ne yapsın :)

4–Limon: Benim en sevdiğim,meyve gibi kıtır kıtır yerim:)Özellikle karın bölgesi için çok iyi yağ yakıcı,sabahları ılık suya sıktığım limonu mutlaka içerim.Böylece sabahın ilk dakikasında motebolizmanız hızlanmış olacak.Ben elma sirkeli suya ara verdiğim dönemlerde limonlu su yapıyorum.Böylece midemi çok yormuyorum.

5–Yoğurt: Bizim evde en çok tüketilen demirbaşımız:)2–3 günde bir üç kilo yoğurt bitiyor.Az yağlı olanını almaya çalışıyorum.Protein olduğu için özellikle karın bölgesindeki yağlar için etkili.Arada sırada bir kase yoğurda zencefil,zerdeçal ve tarçın ekleyip yerim,tavsiye ederim.

6–Yeşil Çay:Biliyorum bunu görmekten bıktınız,her yerde yeşil çay:)Ama içindeki kafein ve kateşinle yağ yakımını  destekliyor,kilo vermemizi kolaylaştırıyor.Yapacak bişey yok içmeye devam..

7–Zencefil: Bu arkaşta yağ yakımı için mucize bişey.Yapılan çalışmalarda vücut ısısını etkileyerek metabolizmayı %20 oranında artırdığı görülmüş.Zaten daha içerken boğazımız yanıyor,düşünün yağları nasıl yakar.Yeşil çaya eklemek de etkiyi arttırır.

8–Siyah Fasulye:Bunu hiç denemedim ama araştırmalarıma bakılırsa,siyah fasulye yağ yakımında ve yağın depolanmasında etkiliymiş.Ayrıca lif oranı yüksek olduğu için tok tutarmış.Denemeli mutlaka..

9–Hurma: Kan şekeri ve kan basıncını dengeleyen mucize besin.Kendimden örnek vereyim sizlere,hani deli gibi tatlya çikolataya saldırdığımız dönemler varya,2 tane hurma yiyorsun çok iyi geliyor:) Günlük tatlı ihtiyacını giderir ve yağ yakımını hızlandırır.

10–Maydanoz :Diyette olmazsa olmaz,bu maydanoz nelere iyi geliyor saymakla bitmez.En iyi yöntem maydanoz limon kürü,toksin ödem atıcı ve aynı zamanda iştah kesen süper bir besin.Maydanoz kürü nasıl yapılır ile ilgili başka bir yazımda çeşitli tarifler vermek istiyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Yorumlarınızı Okumaktan Keyif Alıyorum”

~~~YORUM YAP~~~DÜŞÜNCENİ BELİRT~~~


Yorumlarınıza En Kısa Sürede Cevap Vermeye Çalışıyorum.
Sevgiler/Betül Özbir