24 Kasım 2017 Cuma

Düğün Fotoğraflarınız İçin 25 Süper Fikir

Düğün fotoğrafı tüm detayları ile iyice düşünülmesi gereken en önemli işlerden sadece biri.Çünkü telafisi yok,aynı günü bir kez daha yaşaman imkansız.Aksesuarlardan mekâna ve hatta şehrine kadar titizlikle planlayan gelinlerimiz var.Benim zamanımda dış çekimler değil stüdyo çekimleri vardı.Üzerinde o kadar çok photoshop oynamaları yapıyorlardı ki,eşimin sakalları bebek cildi gibiydi:) Şimdi çok geniş yelpazeye sahip çeşitler,alternatifler var ki,anı ölümsüzleştirmek sizin pozlarınıza kalmış.

Ben işin bu kısmı ile değil,neden herkes aynı yere gidiyor ve aynı pozları veriyor,kısmı ile ilgiliyim.Yazın sosyal medyalarda bir çok düğün fotoğrafları gördüm,artık albümün devamını bile tıklamıyordum.Şimdi bu durum bence hem fotoğrafçı ile alakalı,hem de gelin/damat çiftimiz ile alakalı.Fotoğrafçı kendine özgün yaratıcı fikirler bulmalı ve her zaman kendini geliştirmeli.Ama iş, müşteri ne isterse onu yapmak zorunda kalıyoruz,kısmında tıkanıyorsa,bunda fotoğrafçının suçu da yok.

Bu işe gelinler bakıyor genelde,bir ay önce arkadaşı nereye gittiyse dış çekime tercihi o yönde hatta aynı fotoğrafçı da oluyor.Ya da gelin ve damat adayımız tam da o günün heyecanıyla bir mahcup çekingen oluyorlar ki,tüm fotoğraflar baston yutmuş kalıp gibi doğallıktan uzak pozlar çıkıvermiş oluyor.

Düğün fotoğraflarını çekmenin bütün amacı,düğününüzde olmanın ne kadar eğlenceli olduğunu göstermektir.Evleniyorsunuz mutlusunuz ve eğlenmeniz lazım.Gergin olabileceğiniz en son gün aslında,rahat olunsa o kadar samimi pozlar çıkar ki,erkeğin utangaç ve gerginliğini gelin hanım bir gülücükle yok etmeyi bilmeli,tabi damat bey,'o kadar parayı 3–5 poz için mi verdim',demiyorsa 😀

Gelelim fotoğraflara,öyle anılar olsun ki,yıllar sonra albüme baktığınızda,hâlâ aynı tebessüm olsun yüzünüzde.Komik olabilir,çok güldüğünüz fotoğraf olabilir,olsun o en doğalı çöpe atmayın bence..


Bazıları demode olsa bile,yine de yapmak isteyeceğiniz pozlar vardır.Bu durumu kendi aksesuarlarınız ile aynı pozu bambaşka hale çevirmek de sizin elinizde.Teknoloji nimetleri:) Telefonları yap boz parçasına çevirmek eğlenceli bir fikir olabilir.Albümleriniz de mutlaka çok güldüğünüz anlar olmalı.


Komik paylaşımlar yapan bir çiftseniz,bu pozlar ile eğlenmek hoşunuza gidebilir.Damadın bekar arkadaşları kankilerini gelin kıza kaptırmak istemiyor tabi :)


Ya da bir kaç fotoğraf hileleri ile yapılabilecek eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.Özellikle gelinin  topuklu ayakkabısı ile,damadın bekar arkadaşlarını ezme fotoğrafı espirili bir kare olmuş.


Damatlar da eğlensin değil mi ama:) Biraz oyunculuk gerektirse de eğlenceli kareler ortaya çıkabilir.Damadın arkadaşlarının ona hizmet etmesi ve sırayla bunu düğünlerinde yapıyor olmaları unutulmaz fotoğraf kareleri ortaya çıkmaz mı?


E tabi öpüşmeli pozlar çevremizce hoş karşılanmayabilir.Dedemiz ninemiz amcamız bakacak o albüme,"Tövbe estağfurullah" deyip albümü kapatmasını istemeyiz😬Bence bu an kaçmaz biz saklarız,derseniz o zaman anı yaşayın.


Çok güldük eğlendik,biraz romantik olalım,gün batımını yakalayıp bir LOVE yazalım gökyüzüne.Sempatik olalım parmakları da boyayalım,bu da olsun albümde diyebilirsiniz.


Damada küçük notlar hazırlayın,harcadığı savurduğu tüm paraları unutuversin,keyfi yerine gelsin😀 Düğün videonuz için bu tarz hazırlıklar çekilebilir,unutulmayacak anılarınızdan biri olabilir.


Ve gelelim deniz manzaralı düğün fotoğraflarınıza,unutulmaz fotoğraflar çektirmek için 4–5 saat yol gittiğiniz,deniz kıyısın da çektirdiğiniz ama hiç ıslanmadığınız o fotoğraflara:)Deniz konseptinde ciddi olamazsın,baston yutmuş gibi fotoğraf çekinemezsin,çünkü denizdesin.Kalıp gibi klasik poz çekecek ya da çektireceksen o zaman saraya gideceksin.Fotoğrafçın seni yönlendiriyorsa,ben doğal pozlar pozlar vermek istiyorum deyip,eşinle koşturacaksın kumlarda.Gerekirse saçına kadar ıslanacaksın ki,en samimi en eğlenceli pozların çıksın.Sizin bu mutlu anınızı yakalaması da usta fotoğrafçınızın işi...


Güzel anlarınızın kıymetini bilin,gerginliği telaşı stresi unutun ki,en güzel fotoğraflar sizin albümünüz de olsun...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Yorumlarınızı Okumaktan Keyif Alıyorum”

~~~YORUM YAP~~~DÜŞÜNCENİ BELİRT~~~


Yorumlarınıza En Kısa Sürede Cevap Vermeye Çalışıyorum.
Sevgiler/Betül Özbir