25 Kasım 2017 Cumartesi

Çocuklarınızla Birlikte Oynayabileceğiniz 10 Oyun Fikri

Hafta sonu geç kalkabildiğimiz,uzun uzun kahvaltı yapabildiğimiz,bol bol gezebildiğimiz,en önemlisi de çocuklarımıza daha fazla zaman ayırabildiğimiz kıymetli günlerimiz.Birlikte vakit geçirmek oyun oynamak ve bu anları video çekerek ölümsüzleştirmek benim için çok kıymetli.Büyüdüklerinde oyun çağını çoktan geçmiş olacaklar ki,işim var diye ertelediğiniz zamanların pişmanlığını yaşamayın.

Oyun oynamak için illa yüksek fiyatlara satılan ürünlere gerek yok,kendiniz hatta çocuklarınızla birlikte kurabileceğiniz bir çok oyunlar var.Biraz kafayı çalıştırmak ve bir kaç malzeme işinizi görebilir.Siz de çok eğleneceksiniz garanti ediyorum.


1–Kartlardaki renkleri tünelden geçirme;Bir kutuya tuvalet kağıdı rulolarını görseldeki gibi yapıştırın.Üzerine renkli kağıt yapıştırın ve ayrı renk kartları hazırlayın,amaç seçtiği kartlardaki renklere göre,topu  tünelin içinden geçirmek.Siyah ve yeşil en kolayı,diğerleri zorlayıcı olabilir.Süre ve puanlama yaparak işi daha da heyecanlı hale getirebilirsiniz.Burada detaylarına bakabilirsiniz.


2–Araba parkuru;Kartonlardan havlu rulolarından ve boya kalemleri ile pratik bir parkur hazırlayabilirsiniz.Oğlum için buna benzerlerini çok yaptım.Biraz uğraşsanız katlı otopark bile yaparsınız.Özellikle baba oğul yapılırsa en özel anılarınızdan biri olabilir.Hiç beceremediniz, büyük bir kutuyu araba yapın,oğlunuz çok sevecektir.


3–Basket Oyunu; Havuz makarnaları ile bir çok oyun çeşidi çıkarmak mümkün,en kolayı ise basket oyunu,makarnaları simit şeklinde büküp bantlayın,duvara asın sırayla basket atabilirsiniz.Hiç bir şey bulamadınız,çamaşır sepetine basket atın,top bulamadınız mı,o zaman çorapları top yapın.Yeter ki gönlünüz oynamak istesin.


4–Langırt Oyunu; Ayakkabı kutusundan ve mandallardan kolayca hazırlanabilecek bu oyunun detaylarını ve yapım aşamalarını buradan inceleyebilirsiniz.Çocuklarınızın arkadaşları ile de oynayabileceği eğlenceli bir oyun.


5–Topu banta yapıştırma; Bir odanızın kapısına örümcek ağı şekli gibi yada şeritler halinde bantlayın.Amaç topu fırlatınca bantta kalmasını sağlamak,bunun için minik masa tenisi toplarını deneyebilirsiniz,biz denedik işe yarıyor.Ya da gazete kağıtlardan ufak toplar yapabilirsiniz.


6–Üfleme oyunu;Bant ile bitiş ve başlama noktası belirleyin,top y da minik ponponları pipet ile üfleyerek ilerletmek.Amaç bir dakikada bitiş noktasına kaç adet top geçirmek.

7–Hedefi devir; Eski külotlu çorabın içine elma koyun,ve başınıza geçirin,elerinizi kullanmadan hedefi önce kim devirebilecek.

8–Kuma çiz; Bir derin tepsinin içine irmik yada toz şeker koyun,çocuğunuzun öğrenmesinde zorlandığı rakamlar ya da harfleri parmağı ile çizmesini sağlayın.Eğlenerek öğrenmesini bu şekilde sağlayabilirsiniz.


9–Boya ve Çiz; Ahşap legoları kara tahta boyası ile boyayabilirsiniz,daha sonra çocuğunuz renkli tebeşirler ile hayalindekini çizip boyasın,minik bir mahalle kurabilir,diğer oyuncakları bu oyuna ekleyebilirsiniz.

10–Hiç bir şey yapamıyorsanız,saklambaç oynayabilirsiniz:) Biz hala bu oyunu oynarken çok eğleniyoruz,o koca cüssenizle evin içinde saklanabilecek köşe bulamayınca heyecan artıyor:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Yorumlarınızı Okumaktan Keyif Alıyorum”

~~~YORUM YAP~~~DÜŞÜNCENİ BELİRT~~~


Yorumlarınıza En Kısa Sürede Cevap Vermeye Çalışıyorum.
Sevgiler/Betül Özbir