10 Kasım 2017 Cuma

Bebek Pudrasıyla Yapılan 5 Pratik Maske Tarifleri

Bebeklerin cildi hassas olduğu için kullanılan pudra,yanlızca bebekler için kullanılmıyor.Bir çok yerde kullanmak mümkün.Makyaj sabitlemek için kullanılan pudra,makyaj sonrası pürüzsüz bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Ayrıca,koltuk altı terlemelerinizde,yağlı saçlarınızdan pratik bir şekilde kurtulmanızı da sağlar.Ve tabi bebek gibi sivilcesiz pürüzsüz bir cilde sahip olmak için evinizde pratik maskeler de yapabilirsiniz..1.Tarif: 1 yemek kaşığı bebek pudrası
              1 yemek kaşığı maden suyu

Hazırlanışı: Krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıp cildinize sürün.Kuruyunca bol su ile yıkayıp kurulayın.Sonra nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

2.Tarif: 2 yemek kaşığı gülsuyu
             2 yemek kaşığı bebek pudrası

Hazırlanışı: İkisini iyice birbirine karıştırın cildinize sürün.20 dakika kadar bekleyin sonra bol su ile durulayıp nemlendirici sürün.Cildinizin rengini açıldığını yumuşak olduğunu göreceksiniz.

3.Tarif   1 yemek kaşığı limon
              1 yemek kaşığı bebek pudrası

Hazırlanışı: Sivilcelerini kurutacak bu karışımı sivilceleriniz üzerine uygulayıp kuruyana kadar bekletin.Sonra bolca su ile yıkayın,sivelceniz geçene kadar uygulayın.

4.Tarif : 1 yemek kaşığı bebek pudrası
               1 yemek kaşığı bal
               1 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı: Cilt lekelerinizi iyi gelecek bu tarifi karıştırıp,yüzünüzde 20 dakika kadar bekletip bol su ile durulayınız.Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

5.Tarif  1 tatlı kaşığı bebek pudrası
             1 yemek kaşığı yoğurt
             5–6 damla yoğurt

Hazırlanışı: Malzemeleri birbirine karıştırın ve cildinize uygulayın,15 dakika sonra yıkayıp nemlendirin.Akne ve sivilcelerinize iyi gelecek bu karışımı haftada iki kez uygulayabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Yorumlarınızı Okumaktan Keyif Alıyorum”

~~~YORUM YAP~~~DÜŞÜNCENİ BELİRT~~~


Yorumlarınıza En Kısa Sürede Cevap Vermeye Çalışıyorum.
Sevgiler/Betül Özbir