6 Kasım 2017 Pazartesi

Başörtüsünü Saçı Gibi Kullanan Cosplayer

Cosplay yani kostümlü oyun,Japonya'da başlamış,tüm dünyada fenomen olmuş.Peki ne yapıyor bu insanlar derseniz.Film,oyun ve Disney Karakterlerini makyaj,kostüm,aksesuarlar ile canlandırmak istedikleri karakterleri taklit ediyorlar.

Bir düşünün tıpatıp aynısı oluyorlar ve hayran olmamak elde değil.Bu bir yetenek ve onlar birer sanatçı.Bu işin çok fazla seveni hayranı var,etkinlikler ve büyük organizasyonlar ile bir araya geliyorlar.Biraz araştırdım,Türkiye'de cosplay gelişmiş.Emek veren bu konuda başarılı cosplayer ustaları var.

Benim dikkatimi çeken ise,işin emek kısmı.Takdire şayan bir durum,çünkü kostümleri tek tek elde yapıyorlar ve en ufak bir çizgi,bir düğmeyi bile atlamıyorlar.Tabi bir de makyaj işi var ki,o ayrı bir sanatçılık.

Cosplayer' sadece yüzünde canlandıran ve başörtüsünü saçı gibi şekil veren,ona rağmen çok başarılı bulduğum bir kadın var. İnstagramda tesadüfen karşıma çıkan bu kız,makyaj sanatçısı Saraswati,harika iş çıkarmış.👏👍 İnstagram adresi qeennofluna,bir çok Film ve Disney karakterlerini yüzünde canlandırmış.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Yorumlarınızı Okumaktan Keyif Alıyorum”

~~~YORUM YAP~~~DÜŞÜNCENİ BELİRT~~~


Yorumlarınıza En Kısa Sürede Cevap Vermeye Çalışıyorum.
Sevgiler/Betül Özbir