22 Kasım 2017 Çarşamba

Ayla Filmi Rekor Kırıyor

Gerçek bir hayat hikayesinden beyaz perdeye aktarılan Ayla,3 milyon izleyicisine  ulaşmak üzere,izleyenleri ağlatan Ayla filmi büyük ilgi görüyor.Ben henüz izleyemedim,fragmanları bile insanı duygulandırıyor.Fırsat bulup gidemeyenler için de,FOX TV olacağı söyleniyor.

Ayrıca Oscar ödülleri için,yabancı dilde en iyi film adayı,Ayla oldu.4 mart 2018'de gerçekleşecek 90.Oscar Ödül Töreni'nde yarışacak mı belli değil henüz,umarım gurur duyacağımız gelişmeler olur.

 


Filmin konusu ise şöyle;
1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore' ye saldırdığında Birleşmiş Milletler' in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore'ye bir tugay gönderir. Her şey gönderilen tugayın içindeki askerlerden birisi olan Süleyman Astsubay'ın savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulmasıyla başlar. Süleyman Astsubay bulduğu 5 yaşındaki küçük kıza ay gibi yüzü olduğu için Ayla ismini verir. 15 ay boyunca Ayla'nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay'ın artık Türkiye' ye dönmesi gerekmektedir. Ayla'yı bırakıp gitmek istemeyen Süleyman, Ayla'yı Türkiye'ye götürmek için birçok yolu dener ancak bir türlü Kore yasalarını aşıp Ayla'yı Türkiye'ye dönerken yanına alamaz. Savaş günlerini geride bıraktıktan 60 yıl sonra Ayla ve Süleyman tekrar bir araya gelirler.

Bu tatlı 7 yaşındaki çocuk oyuncusu Kim Seol,savaş mağduru çocuklarımız için,biriktirdiği paralarını,UNICEF yardım fonuna bağışlamış.28 milyon savaş mağduru çocuk varmış,ülkemizde ise 1,5 milyon çocuk var.Rakamlar korkunç,çocuk çocuktur,ne savaş ne gözyaşı ne de ailelerinden koparılmayı hak etmiyorlar.

Savaş şiddet ve yoksulluk görmüş çocuklara destek vermek isterseniz AYLA yazıp 3005'e gönderip UNICEF'e 10 tl bağış yapabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Yorumlarınızı Okumaktan Keyif Alıyorum”

~~~YORUM YAP~~~DÜŞÜNCENİ BELİRT~~~


Yorumlarınıza En Kısa Sürede Cevap Vermeye Çalışıyorum.
Sevgiler/Betül Özbir