2 Kasım 2017 Perşembe

Baskı Desenler Nasıl Kombinlenir ?Bu yılda çok moda olan,farklı desen ve baskıları olan kumaşları kombinlemek yine trendler arasında.Önceden biliyorsunuz,kurallar vardı,bir desenli gömleğin varsa altına mutlak düz renk giymek gerekir.Bu kurallar yıkıldı,artık özgürsünüz..

Peki bu iş kolay mı?
Maalesef bu konuda bilgi sahibi olmanız gerekli,kafanıza göre desenleri karma yapamazsınız,biraz riskli bir durum.Trend olacağım derken,deli kızın çeyizine dönmeyin:)

Yukarıdaki fotoğraf üzerinden konuşursak,soldaki kadının kıyafetlerin de turuncu renk hakim,eteğinde ki turuncu rengi,gömleğindeki papağının turuncusu ile yakalamışlar.Sağdaki kadının kıyafetlerin de ise yine aynısını görmek mümkün siyah ve turuncular birbirine gayet uyumlu.

Kısaca şunu söyleyecek olursam,renk bütünlüğü ve uyumunu yakalamanız şart.Aynı tonlar da farklı iki deseni kombinlemek kolay olacaktır,tabi ayakkabı ve çantayı sade renklerde seçmek gerekir diye düşünüyorum.
Fotoğraflara dikkatle bakarsanız aslında beni daha iyi anlayacaksınız,biraz riskli ama çok da zor olmadığını göreceksiniz.Yani amacınız "Renkleri eşleştirin,baskıları değil"olsun...

Daha kolay bir ip ucu isterseniz de,çizgili yada geometrik parçalarınızı,çiçek baskılı,hayvan baskılı ya da tropik baskılı parçalar ile rahat kombin yapabilirsiniz ve tabi ki çizgililer ile zigzagları birbirine karıştırabilirsiniz.Tabi yine renk uyumuna dikkat etmeyi unutmayın.

Son olarak kombinleriniz de çok desen ve renklerin hakim olduğunu göz önüne alırsak,takılarınızı çok az ve sade seçmekte fayda var,ya hiç takmayın ya da varla yok arası tercihler yapın.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Yorumlarınızı Okumaktan Keyif Alıyorum”

~~~YORUM YAP~~~DÜŞÜNCENİ BELİRT~~~


Yorumlarınıza En Kısa Sürede Cevap Vermeye Çalışıyorum.
Sevgiler/Betül Özbir