10 Ocak 2012 Salı

Triko Elbise Nasıl Giyilir ve Nasıl Kombinlenir

Bu senenin modası,triko elbiseler ve örme  kazaklar,bunlardan her yerde görebilmemiz mümkün,hem sıcak tutuyor,hem de şık olabiliyorsunuz..

Benim biraz bahsetmek istediğim konu,triko elbiseleri nasıl kombinle meli ve nelere dikkat etmeli,

Birincisi,triko vücuda yapışan ve sünen bir kumaş olduğu için,ister zayıf olun ister kilolu mutlaka içine korse giyilmeli,göreceksiniz daha muntazam ve zarif gözükeceksiniz.

İkincisi,trikonun altına tayt yada çorap giyecekseniz,elbisenizle ve ayakkabınızla aynı renk olmasına dikkat edin,çünkü farklı bir renge geçiş yaparsanız,boyunuzdan kesmiş olursunuz ve bu sizi daha kilolu,boyunuzu da daha kısa gösterir..

Üçüncüsü, seçeceğiniz aksesuarlar elbisenizi öldürmemesine dikkat edin,eğer odak noktanız elbise ise,her tarafınıza ordan burdan çıkan incik boncukla doldurmayın ve üzerinize giyeceğiniz mont - kaban elbisenizle aynı boyda olmasına dikkat edin ki daha uzun ve daha göz alıcı olabilesiniz,eğer kısa ve elbisenin rengiyle alakasız bir ceket giyerseniz bu sizi daha kısa boylu geniş populu ve üsten bastırılmış gibi görünmenize sebep olabilir..

Dördüncüsü ise basenli hanımlar nasıl giymeli,ben kendimden örnek vereyim,beşim üst bölgem ince ve sadece basen bölgem fazladır,ne 38 bedenimdir ne 40 bedenimdir,vücut tipime ve elbiselerin kesimine göre bunu ayarlamaya çalışırım.Basenli hanımlar için yapılacak püf nokta,basenizi elbiseye yedirmek,şöyle düşünün  A harfi kesim elbiseleri ve pantolonları tercih etmelisinniz,yani belinizden aşağı doğru A harfinin bacakları gibi çan açılmalı,o zaman basen kaybolur.Pantolonda ise yine aynı yöntem geçerli,bol paçalı ve ispanyol paça pantolonlar sizi basenli göstermekten kurtaracaktır:)ben bu yöntemi kullanıyorum:))

Umarım yeterli açıklayabilmişimdir,kendi tecrübelerimden faydalanarak yazdım,işinize yarayabilir,herkes her şeyi giyebilir yeterki vücut tipinizi tanıyın,eğer ona göre giyinir bir kaç hileyle her şey muntazam olabilir:)Eğer isterseniz vücut tipleri ile bir yazı hazırlarım:)


2 yorum:

  1. ne güzel bilgiler vermişsiniz. Bu konuya daha da ağırlık verirseniz çok memnun olurum :)) En azından yanlışımız var mı onları görüp, öğrenmiş oluruz :)

    YanıtlaSil
  2. brai::çok teşekkür ederim,elimden geldiği kadarıyla bilgi vermeye çalışırım canım:)yine beklerim:)

    YanıtlaSil

"Yorumlarınızı Okumaktan Keyif Alıyorum”

~~~YORUM YAP~~~DÜŞÜNCENİ BELİRT~~~


Yorumlarınıza En Kısa Sürede Cevap Vermeye Çalışıyorum.
Sevgiler/Betül Özbir